“W muzyczny rejs z IGA’cki Band” – jest już dostępna pierwsza i do tego wirtualna epka zespołu!

Nareszcie są! Prosto ze studia, jeszcze gorące od emocji i wrażeń uczestników nagrań: 7 utworów, które jako pierwsze tworzyły repertuar zespołu IGA’cki Band można już wysłuchać -oraz pobrać – z naszej strony z zakładki: W muzyczny rejs z IGA’cki Band.

Zarejestrowanie piosenek było możliwe dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach zadania publicznego pn. “Program Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski”. Z uwagi na COVID-19 zaplanowane wcześniej koncerty zespołu nie mogły dojść do skutku, w związku z czym Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. – operator programu SPOŁECZNIK – wyraziła zgodę na korektę projektu i realizację nagrań.

Prosto nie było: kontuzja Igi, sezon wakacyjny, praca zaangażowanych muzyków oraz realizującego nagrania Marka Kruszyńskiego… ale udało się!
Niezliczone próby, wyjazdy i dojazdy (basista i nasz spec od perkusjonaliów mieszkają i pracują w Dębnie, a akordeonista – w Policach), zgrywanie się i szukanie optymalnych brzmień, harmonii, rozwiązań, pomysły i dyskusje z zachowaniem wszystkich wymogów bezpieczeństwa… – to wszystko zaowocowały wreszcie sesjami nagraniowymi, a w ich efekcie piosenkami, którymi chcemy się podzielić z Wami, naszą publicznością i z naszym audytorium.

Chcę szczególnie podziękować kilku osobom, bez których ten projekt w ogóle by nie powstał:

Romie Strulak-Wójcikiewicz – za pomysł, by założyć zespół i za wymyślenie jego nazwy; za cierpliwość i motywowanie nas do pracy; za obiektywną krytykę i wskazówki dla powstających utworów. Za miłość i dbanie o Igę i o mnie.

Idze Wójcikiewicz – za talent, wspaniały głos, improwizacje w skrzypcowych solówkach, wspólne granie i śpiewanie, wyrozumiałość, skromność, zrozumienie i pomysły. Dzięki Tobie, Córko, muzyka i granie ma sens. Ogromny.

Łukaszowi Koźlikowi, Sylwestrowi Umińskiemu i Krystianowi Dobropolskiemu – naszym muzykom sesyjnym, dzięki którym piosenki nabrały nowego brzmienia i wymiaru. Za Waszą współpracę, czas, zaangażowanie, entuzjazm i zapał do pracy.

Markowi Kruszyńskiemu – za realizację nagrań, za tworzenie klimatu, dzięki któremu udało się zarejestrować te piosenki. Za cierpliwość, pomysły, owocową herbatę i gościnę.

Wszystkim Wam – serdecznie i gorąco dziękuję, a Państwu życzę miłych wrażeń, być może też i wzruszeń. Częstujcie się, proszę, muzyką zespołu IGA’cki Band. A my ruszamy do pracy nad kolejną płytą, która również będzie miała formę wirtualną, bo dbamy o środowisko i postanowiliśmy nie generować plastiku ani papieru dla jej upublicznienia: #CzysteMorzaiOceany

Data premiery również nie jest przypadkowa.

W wigilię 1 Listopada płytę dedykujemy śp. Wiktorowi Strzępkowi, czyli Pradziadkowi Wiktorowi oraz jego żonie Kazi – śp. Kazimierze Strzępek, dzięki opowieściom których mamy słoną wodę w naszych muzycznych żyłach.

śp. kpt. Zdzisław Paska i śp. kpt. Willi Kryska – mieliśmy ogromną przyjemność poznać Ich obu. Tym dwóm niezwykłym Żeglarzom dedykujemy piosenkę MAGNOLIA, opisująca bodaj najbardziej niezwykłą wyprawę tego jachtu do Archangielska (bez zawijania do żadnego portu po drodze) w 1975 r.

Jacek Wójcikiewicz

kierownik zespołu IGA’cki Band
oraz
pomysłodawca i przedstawiciel
stowarzyszenia zwykłego
IGA’cki Band czyli Szczecińska Akademia Szantowa