Strona główna

Szczecińska Akademia Szantowa – jesteśmy stowarzyszeniem, którego celem jest działalność kulturalna, kierowana do mieszkańców Szczecina, Pomorza Zachodniego, ale i do wszystkich, którzy lubią i chcą bliżej poznać muzykę żeglarską, nasz region,  jego historię, kulturę oraz tradycję. Chcemy promować nasze miasto, jak również Pomorze Zachodnie poprzez muzykę i wydarzenia z nią związane.

Szczecińska Akademia Szantowa organizuje warsztaty, występy, koncerty, dyskusje, spotkania oraz pomaga takim zapaleńcom jak my przy tworzeniu podobnych wydarzeń, by wspólnie rozmawiać o historiach związanych z wodą, żeglowaniem, muzyką, szantami. Chcemy wspólnie śpiewać znane utwory na nurtu muzyki morskiej, jak i prezentować nowe piosenki związane z morskim, portowym i żeglarskim charakterem naszego miasta i regionu. Co, kiedy i gdzie wydarzy się w najbliższym czasie? Te informacje znajdziesz właśnie tutaj.

Wspieramy IGA’cki Band czyli najmłodszą formację muzyczną Szczecina, promującą autorskie piosenki z nurtu muzyki żeglarskiej na ogólnopolskich festiwalach, konkursach oraz przeglądach piosenki żeglarskiej, morskiej, turystycznej i wszelakiej. Na naszej stronie znajdziesz ich teksty z chwytami na gitarę, nagrania z występów, aby każdy mógł również sam zaśpiewać te piosenki. W “Kalendarzu” znajdziesz informacje, gdzie i kiedy można ich zobaczyć i posłuchać.

Przewiń na górę